Eğitim

 

Bilgi iletişim teknolojilerindeki gelişmelerle birlikte ülkemizde ve dünyada iletişim sektöründe büyük bir istihdam potansiyeli ortaya çıkmıştır. Bu sebeple bölümümüz, sektöre nitelikli iletişimciler kazandırmak için iletişimin tüm alanlarında teorik bilgiyle birlikte uygulamaya dayalı eğitim ve öğretim programı sunmaktadır. Bu bağlamda medya ve iletişim bölümü olarak amacımız, iletişim sektörünün dinamiklerine hakim, bilgi iletişim teknolojilerini ve diğer araçları profesyonel bir biçimde kullanabilen ve vizyonları ile geleceğe yön veren iletişimler yetiştirmektedir.

Öğrencilerimize ilk iki yıl iletişimle ilgili genel dersler verilerek entelektüel birikim kazanmaları sağlanmaktadır. 3. yıldan itibaren Gazetecilik, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Radyo, Televizyon ve Sinema alanlarında seçim yaparak uzmanlaşma imkanı sunulmaktadır. Medya ve İletişim Bölümü için inşa edilen atölyeler sayesinde öğrencilerimiz; Gazetecilik, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Radyo ve Sinema alanlarındaki derslerde uygulamalar yaparak mesleki geleceklerine bugünden yatırım yapma imkanı elde etmektedir. Bu uygulamalarla öğrencilerimiz, reklam ve halkla ilişkiler projeleri hazırlama, radyo programları oluşturma, film ve belgesel yapımı, profesyonel fotoğraf çekimi, haber yazma teknikleri, animasyon vb. uygulamaların içinde yer almaları sağlanmaktadır. Atölyelerde öğrencilerin kullanımına sunulan son teknoloji medya araçlarıyla öğrencilerimiz iş hayatına bir adım önde başlamaktadır.

Medya ve İletişim bölümünü üstün kılan değerlerin başında; kendi alanında yetkin, yenilikçi, ileri görüşlü, üretime önem veren ve öğrenci odaklı akademisyenlerden oluşan öğretim kadrosu gelmektedir. Eğitim faaliyetlerimizin yanı sıra öğrencilerimizin, bulundukları toplum için faydalı işler yaparak toplumsal ve etik değerlerin korunması, doğaya ve insana saygılı birer iletişimciler olmaları için sosyal sorumluluk faaliyetleri yürütülmektedir.

 

Bölümümüz Eğitim Kataloğu için tıklayınız.

 

 

 


Başa Dön